Katarzyna Płoszka

Absolwentka I stopnia (2019) i II stopnia (2021) kierunku Biotechnologia Medyczna na Wydziale Lekarskim Oddziału Nauk Biomedycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów odbyła praktyki w Zakładzie Immunopatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2018). Członek The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (IAESTE UMed), gdzie pełniła funkcję Koordynatora Jesiennej Akcji Rekrutacyjnej 2020 oraz Ogólnopolskiego Koordynatora od Spraw PR Wiosennej Akcji Rekrutacyjnej 2021. Dodatkowo były członek Koła Naukowego Patologii Ogólnej i Onkologicznej "OgOn"

W ramach pracy w Zakładzie, prócz prowadzenia zajęć dydaktycznych, zajmuje się analizami statystycznymi głównie z dziedziny onkologii oraz meta-analizami. Interesuje się biologią molekularną, onkologią oraz immunologią.

Pasjonatka domowej dżungli, w postaci roślin doniczkowych oraz gier z gatunku survival horror. W wolnych chwilach zajmuje się również malowaniem obrazów oraz długimi spacerami.

Przewiń do góry