Konrad Stawiski

Konrad Stawiski jest doktorantem i lekarzem, którego główne zainteresowania skupiają się wokół analizy danych, nauczania maszynowego (data-mining), przetwarzania obrazu, bioinformatyki i rozwoju oprogramowania medycznego. Ukończył w 2016 roku studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a z Zakładem Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej był związany już od czwartego roku studiów, realizując Indywidualny Tok Studiów pod opieką dr. hab. Wojciecha Fendlera.

W trakcie studiów był wielokrotnie nagradzany za swoją aktywność naukową. Został m.in. dwukrotnie laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureatem stypendium I stopnia Marszałka Województwa Łódzkiego, pięciokrotnym laureatem Stypendium Rektora UM w Łodzi dla najlepszych studentów, otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Studencki Nobel” oraz tytuł polskiego „Absolwenta Roku 2016”. Konrad Stawiski zrealizował także grant w ramach programu „Generacja Przyszłości” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz odbył staże naukowe i kliniczne m.in. na Uniwersytecie w Cambridge (Cambridge, UK), SUNY Upstate Medical University (Syracuse, NY, USA), Uniwersytecie w Southampton (Southampton, UK) oraz Uniwersytecie w Kuwejcie (Kuwejt, Kuwejt). Konrad Stawiski działał także organizacyjnie pełniąc przez dwie kadencje funkcję Przewodniczącego Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz piastując funkcje ogólnopolskie i międzynarodowe w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

W ramach swojej pracy w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej jest zaangażowany w wiele projektów klinicznych i bioinformatycznych z zakresu onkologii i radioterapii onkologicznej. Posiada także doświadczenie w analizie danych, implementacji rozwiązań typu data-mining na danych medycznych oraz tworzeniu oprogramowania.

Przewiń do góry