Zapraszamy zagranicznych naukowców do Polski – Program im. Ulama

Mamy przyjemność zaprosić biostatystów oraz analityków danych posiadających co najmniej stopień doktora nadany poza Polską do dołączenia do naszego zespołu na okres od 6 do 24 miesięcy. Podczas pobytu w Zakładzie Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej naukowcy będą prowadzić z nami badania naukowe, przygotowywać publikacje naukowe, współpracować przy pisaniu wniosków o granty i prowadzić zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Nasz zespół koncentruje się na wykorzystaniu możliwości zaawansowanych narzędzi statystycznych i eksploracji danych do rozwiązywania złożonych problemów biologicznych mających implikacje kliniczne w radioterapii onkologicznej, cukrzycy i diagnostyce raka.

Naukowcy odwiedzający naszą instytucję w ramach Programu im. Stanisława Ulama prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej otrzymają stypendia na czas ich pobytu w wysokości około 2400 EUR miesięcznie oraz dodatek, który pozwoli im pokryć koszty podróży.

Termin przyjmowania wniosków: 15 stycznia – 15 kwietnia 2020 r.

Kliknij, aby zapoznać się z ulotką.
Regulamin

Program upamiętnia genialnego polskiego matematyka – Stanisława Ulama, współautora Szkockiej Książki i członka Lwowskiej Szkoły Matematyki, który tuż przed wybuchem II wojny światowej wyjechał do USA, gdzie wstąpił do Institute for Advanced Study w Princeton, a następnie pracował na wielu amerykańskich uniwersytetach jako profesor.

Zapraszamy zagranicznych naukowców do Polski – Program im. Ulama
Przewiń do góry