Konkurs na najlepszą pracę doktorską z zastosowaniem Statistica

We wtorek 15 września 2020 r. ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą pracę doktorską z zastosowaniem programu Statistica, który został zorganizowany przez StatSoft Polska pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Cieszymy się, że nagrodę otrzymał Bartłomiej Tomasik, który obronił swoją rozprawę doktorską pt. „Identyfikacja i zastosowanie krążących mikroRNA w monitorowaniu powikłań radioterapii u chorych na raka gardła środkowego” w grudniu 2019 roku. Nagrodę otrzymał również nasz Szef, dr hab. n. med. Wojciech Fendler, który był Promotorem wspomnianej pracy. Dodatkowo, pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi będą mogli skorzystać z zamkniętego szkolenia dotyczącego pracy z programem Statistica.

Nagroda przyznana przez firmę StatSoft Polska jest szczególna, ponieważ oprócz oceny rozprawy doktorskiej docenia również pracę Promotora, który nadzorował działania doktoranta, a także Uczelni, która zapewniła niezbędne zaplecze badawcze.

Miło nam również poinformować, że firma StatSoft Polska od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi zapewniając m.in. dostęp do programu Statistica oraz współorganizując pięć edycji studiów podyplomowych „Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych”.

Źródło

Konkurs na najlepszą pracę doktorską z zastosowaniem Statistica
Przewiń do góry