Konkurs Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej na najlepszy doktorat obroniony w 2019 roku

W czwartek 27 sierpnia 2020 r. podczas ceremonii otwarcia XXIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK) zostały wręczone dyplomy dla laureatów konkursu na najlepszy doktorat obroniony w 2019 roku.
Cieszymy się, że wśród trzech wyróżnionych osób znalazł się Bartłomiej Tomasik, który obronił swoją rozprawę doktorską pt. „Identyfikacja i zastosowanie krążących mikroRNA w monitorowaniu powikłań radioterapii u chorych na raka gardła środkowego” w grudniu 2019 roku.
Gratulujemy również pozostałym laureatom wyróżnionym przez PTOK, którzy otrzymali wyróżnienia za następujące prace:
Mateusz Spałek – Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, za doktorat pt. „Wpływ przedoperacyjnej radioterapii na obszar miednicy na tolerancję późniejszej chemioterapii u chorych na raka odbytnicy.”
Marcin Ostrowski – Gdański Uniwersytet Medyczny, Katedra Onkologii, Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, za doktorat pt. „Badania przesiewowe w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka płuca – analiza diagnostyki, leczenia i epidemiologicznych aspektów.”
Miło nam również poinformować, że Marcin Ostrowski jest także absolwentem studiów podyplomowych „Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych” prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, których inicjatorami jest nasz Szef, dr hab. n. med. Wojciech Fendler oraz wieloletni przyjaciel i mentor prof. Cezary Watała.

Źródło

Konkurs Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej na najlepszy doktorat obroniony w 2019 roku
Przewiń do góry